“In zo’n schema kunnen we geen tegenslagen gebruiken”
4 juni 2026 Nobian Salt
Volle agenda voor Pekelwinning Nobian
“Er gebeurt hier heel veel”, aldus Production Lead Pekelwinning, Robert Brik. “De agenda van Pekelwinning staat vol. We willen vier workovers doen die gemiddeld tien weken duren. Daarnaast willen we een aantal grote afsluiters, zogenaamde wellheads, vervangen. Dat vereist een strakke planning en tijdig bestellen van materiaal, want een levertijd van dertig weken is geen uitzondering.”
Passend
Naast de workovers en het vervangen van wellheads zien Robert en z’n team zich geplaatst voor een technisch takenpakket met sonarmetingen, reparaties, nieuwe projecten en reguliere controles en werkzaamheden. “We doen ons uiterste best om de betrouwbaarheid van onze installaties op peil te houden. Sommige werkzaamheden hebben een grote impact. Het vervangen van oudere onderdelen door nieuw materiaal doe je er niet even tussendoor. Dat moet allemaal passend worden gemaakt.”
Extra beslag
Veel werkzaamheden gaan gepaard met administratie en het informeren van de omgeving. Robert hierover: “We onderkennen het belang van goede relaties met onze buren en schenken veel aandacht aan bereikbaarheid, (verkeers)veiligheid, leefbaarheid en communicatie. Dat vraagt veel extra’s, maar gelukkig is de betrokkenheid van het team groot.”
Hengelo
Intern is de samenwerking en uitwisseling met collega’s uit Hengelo sterk gegroeid. “We doen veel meer samen. We gebruiken bijvoorbeeld de boortoren uit Hengelo met een eigen bemensing. Die samenwerking is er ook bij workovers en het vervangen van de afsluiters. Dat loopt heel goed.”
Op de foto v.l.n.r. Robert Brik, Jilke Pimmelaar, Robbie Engels, Henk Uuldriks, Eric Donselaar, Rob den Besten, Wout Brongers en Klaas Stoppels
